Guestbook
Home | O mě | Pomoc | Kontakt 
Nadmenu:
Home
O mě
Pomoc
Kontakt

Menu:

Bestsellery
Ekonomie
Farnost
Homilie
Internet
Ministranti
Modlitba
Nemocní
Obchod
Optické klamy
Recepty
Schola
Sport
Svatí

Submenu:

Internet

Na internetu je všecho, ale nikdo to nedokáže najít.
Home » Internet
ZpětDomůO úroveň výšeDalší
Jazyk           Jazyk   Hlavní strana  Ministranti
 1. Links - stránka odkazů

  Co všechno by měla a mohla obsahovat stránky s odkazy. Demo je zde
   
 2. Odkazy v textu

  Internet je odlišné médium než kniha. Má postatně více možností - jedna z nich jsou odkazy v textu, tedy jednoduchým kliknutím se dostat hlouběji do problematiky bez hledání v encyklopediích a slovnících. Představte si knihu, kde by jméno jakékoli postavy nebo cizí termín bylo odkazem na stránky, na všechny informace o ní.
   

  1. Jakékoli texty na stránkách by měly být prosté - v .txt nebo databázi... Maximálně s formátováním odstavců, konců řádek.
  2. Odkaz by se měl generovat automaticky: ve chvíli vytvoření jména kategorie se textový řetězec nahradí na všech stránkách odkazem na tuto kategorii. Například vytvořím kategorii Ministranti a na všech stránkách se nahradí slova ministranti, Ministranti, MINISTRANTI, ministrantům... odkazem ministranti etc.
   1. Každá kategorie má svůj unikátní textový řetězec - klíčová slova.
   2. Může jich být více, alternativní (kromě skloňování, časování, stupňování...) - synonyma, v jiných jazycích (transsubstanciace = přepodstatnění = transubstantiation...).
   3. Skript propojený se souborem, aby se změnil zároveň s přesunutím stránky například do jiného adresáře, na novou adresu nebo odstranil smazáním.
  3. Poskytnout skript jiným stránkám s možností editace
   1. pokud kategorii server obsahuje, odkáže na stránku serveru, kde ostatní odkazy budou obsaženy v subkategorii Links, jinak bude odkazovat na centrální odkazy.
   2. Katalogový systém - ve chvíli vytvoření stránky se objevíte ne internetu
   3. Můžete kontrolovat výpis odkazů a odstraňovat či přidávat stránky - z takto editovaných výpisů čerpá centrální databáze, která je díky těmto impulzům rychleji a kvalitněji aktualizuje. Také můžete upřesnit odkaz na konkrétní problematiku (v případě více synonymních kategorií)
   4. Aby se odkazy na tutéž stránku nezobrazovaly - odkaz sám na sebe je hrůza!
  4. Bylo by dobré, aby nebylo skript nutné vkládat do stránek nebo dokonce do každé stránky, ale centrální nastavení - nejlépe samozřejmě nemuset dělat vůbec nic a vše by bylo automatické (nejspíš mě napadá u poskytovatele skriptu,jeho webhostingu) a pak pouze upravit nějaké Options:-)

Jak by to vypadlo v praxi:

 1. Napojení do systému

První krok by tedy neměla být registrace, generování kódu a tak podobně, i když netuším jak jinak, ale prosté založení stránek. To už je dávný sen - nemuset registrovat ve vyhledávačích se složitými podmínkami a pak čekat až týdny na zařazení... Prostě udělat stránky a ve chvíli, kdy je umístím na net... aha, nějaké zařazení do systému být musí, co kdybych na nich ještě dělal a nechtěl je zveřejnit? Dobře, tak začátek je ta nenáviděná registrace... NE! Nejlépe by byl třeba soubor, který bych uložil kde mám stránky a on sám by se napojil na systém a generoval odkazy.

 
       
ZpětDomůO úroveň výšeDalší
 
POMOC
"Sekretářky"
- vyhledávat stránky s podobným obsahem jako na této stránce a napsat jim o spolupráci, nabídnout pomoc.
Přepisovatele - knih, článků...
Programátory: systém komentářů, redakční systém, diskuze...
Grafiky: design, CSS...
Ilustrátory: kreslení ikonek, ilustrací k článkům...
Překladatele: umíte přeložit tuto stránku do angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny...?;-) Pošlete mi ji. Překládat stránky s podobným obsahem - české verze světových stránek.
Ekonomy (vedení účetnictví)
Právníky
Adminy stránek